BPW - Zakład Wierceń, Kotwienia i Usług Górniczych Sp. z o.o. | ul. Hagera 41, 41-800 Zabrze | http://bpw.info.pl
obraz_naglowka [Rozmiar: 6696 bajtów] logo_BPW
home | kontakt | e-mail | english
 
O firmie
Wiercenia
Prace górnicze
Doradztwo
Produkcja
Miernictwo
Wiercenia kierunkowe
Silnik wgłębny
lewy_gif

 

SILNIK WGŁĘBNY
 
Firma ZWKiUG "BPW" jest właścicielem silnika wgłębnego Accu-dril(TM) amerykańskiej firmy IDS.

Jest to urządzenie pozwalające na aktywne odchylenie osi otworu o zaplanowaną wartość w dowolnym kierunku. W połączeniu ze stałą kontrolą krzywizny otworu za pomocą inklinometru niemagnetycznego, możliwe jest odwiercenie otworu o praktycznie dowolnej, możliwej do uzyskania trajektorii, nawet przy niekorzystnej budowie geologicznej górotworu.

Silnik wgłębny służy do przenoszenia momentu obrotowego do narzędzia urabiającego bez obracania zestawem przewodu wiertniczego. W silniku moc generowana jest przez wymuszanie ruchu obrotowego rotora przez napór płuczki wiertniczej, tłoczonej pod wysokim ciśnieniem. Obrotowi podlega więc jedynie narzędzie urabiające (świder), którego czoło możemy skierować w wybranym kierunku.

Nasz silnik wgłębny, dzięki kompaktowym wymiarom pozwala na wiercenie otworów już od średnicy NQ (76 mm). Umożliwia to uzyskanie bezpośrednio lub w wyniku dalszego poszerzania, szerokiego zakresu średnic gotowego otworu kierunkowego.

Oferujemy:

-projektowanie otworów kierunkowych i ukośnych

-wykonanie otworów kierunkowych i ukośnych drążonych zarówno z powierzchni jak i wyrobisk podziemnych

-szczegółowe pomiary trajektorii otworów wiertniczych, wykonywane wewnątrz przewodu wiertniczego za pomocą INKLINOMETRU NIEMAGNETYCZNEGO

-ewentualną korektę trajektorii otworów wiertniczych

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, na wszystkie Państwa pytania odpowie osoba odpowiedzialna za projekt - Specjalista ds. Wierceń Kierunkowych, mgr inż. Kamil Ziejewski - tel. 792 88 50 88.


Projekt i prowadzenie: © 2006 S-net --> www.snet4u.com